Genel

Elektronik Sigara Ne Kadar İçilmeli?

Vozol Gear 10000

Bu soruyu cevaplamadan önce e sigara modelinizin hangi kategoriye girdiğinizi belirlemeniz lazım. Eğer elektronik sigaranız ince ve kalem tip e sigara modeline giriyorsa ve üzerinde herhangi bir Watt veya voltaj ayarı yapacağınız bir ekran bulunmuyorsa doğru e likit seçimi oldukça önemlidir. Bu cihaz için e likit seçimi yaparken önceden içmiş olduğunuz sigaranın nikotin oranına benzer bir likit seçimi yeterli olacaktır. Örneğin, önceden içtiğiniz klasik sigaranın nikotin oranı 5mg’ydi. Şu anki likitinizin nikotin oranını da 5 – 6 mg oranında seçmeniz yeterli olacaktır. Gelelim günlük tüketim oranına. Genellikle kalem tip elektronik sigara modelleri 2 ml likit haznesine sahiptir. Eğer önceden günde ortalama 10 adet sigara dalı tüketiyorsanız bu hazne size günlük yeterli olacaktır. Bu haznenin dışında tüketim yapmamaya özen gösteriniz. Eğer günlük bir veya daha fazla sigara paketi bitiriyorsanız toplamda 2 hazneden ortalama 4 ml e likit tüketimi sizler için yeterli olacaktır.
Eğer elektronik sigaranız daha ileri seviyedeyse, yani geniş tankı varsa ve Watt ayarı yapabileceğiniz bir ekrana sahipseniz daha farklı bir yol izlemeniz gerekmektedir. Watt seviyesini yüksek seviyelerde kullanıyorsanız, e likitiniz daha hızlı tükenecektir. Bu durumda günlük aldığınız nikotin oranı da artacaktır. Eğer cihazınızın likit haznesi 4 ml veya daha üstündeyse günlük sadece bir hazneyi tüketecek şekilde içim şeklinizi ayarlamanızda fayda olacaktır. Eğer likit haznesi 3 ml veya altındaysa hazneyi iki kere yenileyebilirsiniz. Ancak hedefiniz sigarayı bırakmaksa ve nikotin tüketiminizi azaltmaksa hazne kullanımınızı kademeli bir şekilde azaltmanızda fayda olacaktır.

Eğer pod mod elektronik sigara modeline sahipseniz daha farklı yol izlemeniz gerekebilir. Pod mod modeller oldukça yeni olup çekim performansı diğer elektronik sigara çeşitlerine göre daha farklıdır. Pod modlar hem hazne olarak daha küçüktür hem de içim modeli olarak klasik sigaraya en yakın hissiyatı vermektedir. Pod mod için kullanılan likit çeşidi ise salt likittir. Salt likit içerisinde kullanılan nikotin formu ise diğer e likit türlerine göre daha doyurucudur. Eğer pod modunuzun haznesi 1 ml kadarsa maksimum hazneyi iki kere yenilemeniz önerilir. Ancak daha ileri seviyedeki pod modellerin likit haznesi 2 – 4 ml arası değişmektedir. Salt likit ise nikotin açısından son derece doyurucu olduğu için tam dolu bir hazneyi bir güne yayarak kullanmanız çok daha faydalı olacaktır.
Özet olarak bu yazımızda “Elektronik sigara ne kadar içilmeli?” sorusunu yanıtladık. İçim sıklığınız yukarıda da bahsettiğimiz gibihttps://vozoll.com/shop elektronik sigara modelinize göre değişebilir. Ayrıca, e sigara kullanmadan önceki günlük paket tüketiminizi ve sigaranızın nikotin oranını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Elektronik sigaranın asıl amacı bireylere sigarayı bıraktırmak olduğu gibi nikotin ihtiyaçlarını da kademeli bir şekilde düşürmektir. Bu nedenle, hangi cihazı kullanıyorsanız kullanın zamanla hem hazne kullanımını düşürmeniz hem de likitinizin nikotin değerini zamanla azaltmanız sağlığınız açısından çok daha faydalı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir